Zadejte prosím datum svého narození

Pro vstup na tento web musíte být starší 18 let.
Zadejte datum svého narození a vyberte zemi.

Tyto stránky používají cookies za účelem zkvalitňování služeb a analýzy
návštěvnosti. Uvedením svého věku souhlasíte s užíváním cookies
podle zásad uvedených v našich Podmínkách užití stránek.

Nazdar! Červnová novinka Volby sládků se blíží „vzletem sokolím“!

Červnový speciál programu Volba sládků Plzeňského Prazdroje našel své jméno v sokolského pozdravu Nazdar! a připomíná 160. výročí založení Sokola. Je vyjádřením pocty a respektu organizaci, která po desetiletí podporuje sport i sounáležitost lidí všech generací. V červnu zamíří na čepy více než tisícovky podniků po celé zemi.

Červnová Volba sládků Nazdar! je lehký, spodně kvašený výčepní speciál, doplněný výrazným chmelením čtyřmi odrůdami chmele. Je pojmenovaný podle tradičního sokolského pozdravu. „Pivní novinka je dárkem sokolům, kteří letos slaví 160. výročí svého založení. Spojování lidí a vytváření nových přátelství máme se Sokolem společné, proto jsme velice rádi, že se tato spolupráce mohla uskutečnit,“ uvádí Tomáš Drahoňovský, manažer programu Volba sládků Plzeňského Prazdroje a dodává: „Vlídné přijetí, které se našemu nápadu ze strany sokolů dostalo, dokazuje, že pivo není jen nápoj. Je nositelem velkých příběhů a nedílnou součástí české tradice a kultury.“

Spolek, který je otevřený všem, kdo věří v sokolské hodnoty Sport, Občanství, Komunita, Osobnost a Laskavost, sdružuje v současné době okolo 150 tisíc lidí. „Dnešní Sokol je moderní organizace s více než 1000 jednotami po celé zemi. Zaměřujeme se na podporu sportu všeho druhu, ale spojujeme také lidi všech věkových kategorií do jedné velké rodiny,“ přibližuje práci organizace Hana Moučková, starostka České obce sokolské.

„Úplně poprvé v rámci Volby sládků jsme uvařili lehké, osmi stupňové pivo. Chtěli jsme, aby červnový speciál nabídl lidem příjemné osvěžení, které si vychutnají třeba po letních pohybových aktivitách. Pivo s 3,5 % alkoholu je dobře pitelné a má jemný ovocný nádech. Zároveň je ale výrazně chmelené,“ říká Tomáš Pokorný, sládek programu Volba Sládků Plzeňského Prazdroje. Základ hořkosti tvoří česká odrůda chmele Rubín, kterou doplňují chmely Cascade, Simcoe a Centennial. Ty přispívají k jemným tónům citrusů a exotického ovoce rozeznatelným především ve vůni. K dosažení požadované barvy přispěla kombinace plzeňského a vídeňského sladu.