Zadejte prosím datum svého narození

Pro vstup na tento web musíte být starší 18 let.
Zadejte datum svého narození a vyberte zemi.

Tyto stránky používají cookies za účelem zkvalitňování služeb a analýzy
návštěvnosti. Uvedením svého věku souhlasíte s užíváním cookies
podle zásad uvedených v našich Podmínkách užití stránek.

Volba sládků přináší do hospod a restaurací Hutnou 15, hořké osvěžení z pivovaru Radegast

Volba sládků nabídne v únoru Hutnou 15 z nošovického pivovaru. Inspirací pro recepturu tohoto speciálu se stalo hutnické řemeslo, které je s regionem piva Radegast úzce spjato. Nošovičtí sládci připravili spodně kvašený speciál s plnou, bohatou, zkrátka hutnou chutí a výraznou hořkostí, která je pro piva Radegast tak charakteristická.

Inspiraci pro recepturu tohoto piva našli nošovičtí sládci v domácím regionu. Pivovar Radegast vaří již od svého založení pivo pro tvrdé chlapy zdejší průmyslové oblasti. „Hutníci patří mezi místní patrioty, kteří jsou stejně jako my hrdi na svůj kraj i hořké pivo Radegast. Hutná 15 proto představuje hold jejich tvrdému řemeslu. Je to pivo podobně silné, plné, hořké a bez kompromisu. Jsem přesvědčen, že bude chutnat nejen jim, ale všem milovníkům dobrého piva po celé ČR,“ říká za nošovické autor receptu - hlavní sládek pivovaru Radegast Petr Kwaczek.  

Hutná 15 je charakteristická svým intenzivním chmelovým aroma, které mu dodává třetí dávka chmele. Od svého předobrazu, Radegastu Extra Hořké 15, se tento speciál liší větší dávkou barevného sladu, která mu přidala na intenzitě barvy. Vznikl tak silný speciál s 6,5 % alkoholu. Jeho hořkost pak dosahuje 50 jednotek IBU. „Chuť piva je bohatá. Vysoký obsah sladových látek i karamelové tóny chuti, které pivu dává velká dávka karamelového  sladu, vyvažují výraznou chmelovou hořkost, takže výsledný dojem z napití je příjemný a harmonický,“ hodnotí únorový speciál sládek Volby sládků Tomáš Pokorný.  

Pro všechny, kteří rádi ochutnávají nová piva a dávají přednost plným hořkým pivům, bude Hutná 15 připravena na čepu stovek hospod a restaurací po celém Česku již od začátku února. Seznam míst, které bude toto pivo k dostání, najdou zájemci na našich webových stránkách.

Na zdraví!